Նորընտիր Ազգային Ժողովի պատգամավորների ամբողջական կազմը

2014-parliament_armenia_831889237

Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է այն թեկնածուների անունները, ովքեր ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով պատգամավորական մանդատներ կստանան: Նորընտիր Ազգային ժողովը կունենա 105 պատգամավոր: 58 մանդատ կստանա ՀՀԿ-ն, 31` «Ծառուկյան» դաշինքը, 9` «Ելք» դաշինքը, իսկ ՀՅԴ-ն կունենա 7 պատգամավոր:

ՀՀԿ

ՀՀԿ տարածքային ցուցակներով պատգամավորի մանդատ կստանան հետևյալ անձինք.

Թիվ 1 ընտրական տարածք` Սարգսյան Ռոբերտ Գուրգենի, Պողոսյան Միհրան Սուրենի

Թիվ 2 ընտրական տարածք` Սարգսյան Արտակ Սամվելի, Գևորգյան Արթուր Սամվելի

Թիվ 3 ընտրական տարածք` Ալեքսանյան Սամվել Լիմինդրի, Հովհաննիսյան Արայիկ Ռաֆայելի, Նահապետյան Կորյուն Գառնիկի

Թիվ 4 ընտրական տարածք` Բեգլարյան Հակոբ Բեգլարի,  Կարապողոսյան Հարություն Կարապետի

Թիվ 5 ընտրական տարածք` Գրիգորյան Արայիկ Թեմուրի, Մուրադյան Մուրադ Սահակի, Սարգսյան Ալիկ  Սարգսի

Թիվ 6 ընտրական տարածք` Գևորգյան Նահապետ Բագրատի, Սարոյան Սեդրակ Ֆիրդուսի

Թիվ 7 ընտրական տարածք` Սահակյան Նաիրի Արտ18157754_146150389256306_5374196963271129920_nաշեսի

Թիվ 8 ընտրական տարածք` Գրիգորյան Ռաֆիկ Խորենի, Հակոբյան Հակոբ Ռաֆիկի

Թիվ 9 ընտրական տարածք` Կարապետյան Կարեն Սարգսի, Բաղդասարյան Վահրամ Վաղինակի, Համբարձումյան Արկադի Ստանիսլավի

Թիվ 10 ընտրական տարածք` Հարությունյան Անդրանիկ Ալբերտի, Հարությունյան Արամ Խաչիկի

Թիվ 11 ընտրական տարածք` Սահակյան Արման Սոսի, Ցոլակյան Ֆելիքս Խոստեղի

Թիվ 12 ընտրական տարածք` Արսենյան Աշոտ Եղիշի, Սարգսյան Ավետ Լավրենտի

Թիվ 13 ընտրական տարածք` Ավալյան Գրիգոր Սերոժի:

Ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներ.

Մահմուդյան Ռուստամ, Միխայլով Արսեն, Հասանով Կնյազ:

Համամասնական ցուցակից պատգամավորի մանդատներ են ստացել հետևյալ անձինք

Հովհաննիսյան Արփինե Աշոտի

Բաբլոյան Արա Սաենի

Աշոտյան Արմեն Գևորգի

Շարմազանով էդուարդ Հովսեփի

Եսայան Մարգարիտ Հենրիկի

Ֆարմանյան Սամվել Ժորայի

Ավագյան Կարեն Կառլենի

Սահակյան Գալուստ Գրիգորի

Նաղդալյան Հերմինե Միքայելի

Մինասյան Գագիկ Ենգիբարի

Նիկոյան Սամվել Պարգևի

Թովմասյան Հրայր Վարդանի

Պետրոսյան Շուշան Սամվելի

Գրիգորյան Մանվել Սեկտորի

Գեղամյան Արտաշես Մամիկոնի

Հարությունյան Խոսրով Մելիքի

Սարդարյան Շուշան Ալբերտի

Բաբուխանյան Հայկ Բորիսի

Հարությունյան Վահան Միխաիլի

Բաղդասարյան Ջեմմա Սամվելի

Կոստանյան Գևորգ Սուրիկի

Հակոբյան Միհրան Տարոնի

Սաղաթելյան Արման Արմենի

Մուրադյան Ռուզաննա Կարապետի

Մելիքյան Գագիկ Վաղինակի

Բեքարյան Կարեն Մանուկի

Թորոսյան Շիրակ Արտեմի

Աճեմյան Կարինե Խաչիկի

ԾԱՌՈՒԿՅԱՆ ԴԱՇԻՆՔ

Տարածքային ցուցակով պատգամավորական մանդատներ ստացան հետևյալ անձինք.

Թիվ 1 ընտրական տարածք` Ծառուկյան Արտյոմ Ռաֆայելի

Թիվ 2 ընտրական տարածք` Կարապետյան Վահան Գուրգենի

Թիվ 3 ընտրական տարածք` Ղարագյոզյան Հարություն արփիարի

Թիվ 4 ընտրական տարածք` Ազիզյան Նապոլեոն Սուրենի

Թիվ 5 ընտրական տարածք` Աբրահամյան Արգամ Հովիկի, Ստեփանյան Տիգրան Վաչիկի

Թիվ 6 ընտրական տարածք` Աղաբաբյան Արայիկ Ռազմիկի

Թիվ 7 ընտրական տարածք` Մանուկյան Խաչիկ Վաղինակի

Թիվ 8 ընտրական տարածք` Մադաթյան Հրանտ Ռոբերտի

Թիվ 9 ընտրական տարածք` Ասատրյան Վանիկ Խաչիկի

Թիվ 10 ընտրական տարածք` Մանուկյան Դավիթ Անդրանիկի, Մանուկյան Մելիք Սարիբեկի

Թիվ 11 ընտրական տարածք` Գրիգորյան Վարդևան Ֆաբրիցուսկի, Ղուկասյան Վարդան Կոլյայի

Թիվ 12 ընտրական տարածք` Սիմոնյան Մերուժան Համլետի

Ազգային փոքրամասնությունների մանդատ

Տատյանա Միքայելյանը

Համապետական ցուցակի առաջին մասից պատգամավորի մանդատներ են ստանում հետևյալ անձինք

Ծառուկյան Գագիկ Կոլյայի

Զաքարյան Իշխան Սերժիկի

Զոհրաբյան Նաիրա Վահանի

Բոստանջյան Վարդան Բաբկենի,

Մելքումյան Միքայել Սերգեյի

Զուրաբյան Արարատ Անուշավանի

Ուրիխանյան Տիգրան Խաչատուրի

Տոնոյան Իվետա Սասունի

Մանուկյան Արթուր Աբարահամի

Սարգսյան Լուիզա Աշոտի

Էնֆիաջյան Վահե Սարգսի

Պողոսյան Կարինե Համլետի

Բագրատյան Սերգեյ Պապաշի

Մարգարյան Մարինա Միտուշի

Իսայան Շաքե Ռոբերտի

ԵԼՔ

Տարածքային ցուցակներով պատգամավորական մանդատ են ստացել հետևյալ անձինք.

թիվ 1 ընտրատարածք` Մանե Վանյայի Թանդիլյանը,

թիվ 2 ընտրական տարածքից` Գևորգ Սամվելի Գորգիսյանը,

թիվ 3 ընտրական տարածքից` Արարատ Սամվելի Միրզոյանը,

թիվ 4 ընտրական տարածքից` Նիկոլ Վովայի Փաշինյանը,

Համապետական ցուցակից պատգամավորի մանդատներ են ստանում

Էդմոն Հրաչիկի Մարուքյանը,

Արամ Զավենի Սարգսյանը,

Սասուն Մեխակի Միքայելյանը,

Արտակ Հայկազի Զեյնալյանը,

Լենա Ռաֆայելի Նազարյանը:

ՀՅԴ

Տարածքային ցուցակներից պատգամավորի մանդատներ են ստացել հետևյալ անձինք.

Թիվ 6 ընտրական տարածք` Կարապետյան Անդրանիկ Կարապետի

Թիվ 11 ընտրական տարածք`Մանուկյան Ռոմիկ Շավարշի

Թիվ 13 ընտրական տարածք` Մանուկյան Սուրեն Սերժիկի

Համապետական ցուցակի առաջին մասից պատգամավորի մանդատ են ստացել

Արմեն Եզնակի Ռուստամյանը,

Աղվան Արշավիրի Վարդանյանը,

Արմենուհի Ստեփանի Կյուրեղյանը,

Արմեն Կառլոսի Բաբայանը

Տիգրան Մուկուչյանը նիստի վերջում հրապարակեց նաև նորընտիր Ազգային ժողովի առաջին նիստի օրը: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը, ղեկավարվելով ԱԺ կանոնակարգ օրենքով, որոշում է ՀՀ Ազգային ժողովի 2017թ. ապրիլի 2-ի ընտրություների արդյունքներով ընտրված նորընտիր Ազգային ժողովի առաջին նիստի օր հայտարարել մայիսի 18-ը: Նիստը կկայանա ժամը 10:00-ին:

Լուսանկարում՝ Ավետ Լավրենտի Սարգսյանը

 

616 դիտում

Ավելացնել կարծիք

Ձեր էլփոստի հասցեն չի հրապարակվելու: Պահանջվող դաշտերը նշված են *